История «Кобзы» началась в 1969-м году в недрах Киевской консерватории, когда студенты Георгий Гарбар, Владимир Кушпет, Константин Новицкий и Александр Зуев создали ансамбль. В 1971-му к ним присоединяется Валерий Витер, который имел красивый голос и сценический опыт (пел в группе «Березень»). Витер учился в Киевском художественном институте. Тогда же у «Кобзы» был первый серьезный дебют - концерт в Доме культуры «Славутич» и запись пластинки - первого в Украине стерео-диска.
После серии успешных выступлений «Кобза» в 1973-м добывает в борьбе третью Премию на Всесоюзном конкурсе ВИА. Первую получили «Песняры», вторую не дали никому. С этого времени «Кобза» превращается в одну из наиболее концертирующих групп Советского Союза. Каждый год коллектив имел от 200 до 300 концертов во всех уголках гигантской страны, а во второй половине 70-х «Кобза» гастролирует за границей. Ансамбль услышали и полюбили в Чехословакии, Германии, Финляндии, Польше, Монголии, Канаде и Японии.
В данном релизе представлен дебютный альбом коллектива.
***
Іх зібрала в один колектив любов до народної музики. Саме тут, у вічному і чистому джерелі, знайшли вони високе натхнення і нєокрайні можливості.
Спершу це був ансамбль інструментальний і тому так органічно прийшла його назва — Кобза — за ім'ям улюбленого українцями інструменту, який з давніх давен прикрашає життя народу. Але традиція народного виконавства досить скоро потребувала поетичного слова і «Кобза» заспівала.
Саме у такому вигляді ансамбль існує з 1971 року.
Колектив демонструє певний професіональний рівень — четверо з його учасників є студентами Київської консерваторії, музичний керівник Олександр Зуєв — майбутній композитор.
Інструменталісти за фахом, вони тонко відчувають природу народного співу і тактовно бережно ставляться до народної спадщини.
Якщо ж додати, що всі вони — бандуристи Кость Новицький, Володимир Кушпет і Олександр Рогоза, флейтист і сопілкар Георгій Гарбар, співак Валерій Вітер і Анатолій Лютюк (ударні інструменти) — завзяті ентузіасти своєї справи, то слід визнати, що молодечий запал відкриває перед ними неабиякі перспективи у рішенні загальної проблеми сучасного й традиційного на українській естраді.
Вже сьогодні концерти «Кобзи» привертають увагу і перша їі грампластинка — відповідь численним шанувальником.
Содержание:
Сторона 1
01. Ой при лужку, при лужку (народна пісня)
02. Ніч яка місячна (обробка Ю.Касаткіна)
03. Дударик (народна пісня)
04. Балада про двох лебедів (Б.Янівський - І.Драч)
05. Голубівна (Б.Янівський - Б.Стельмах)
06. На Івана Купала (народна пісня)
Сторона 2
07. Водограй (музика і слова В.Івасюка)
08. Веснянка (В.Філіпенко - А.Навроцький)
09. Зайчик (О.Зуєв)
10. Ой, поїхав за снопами (народна пісня)
11. Ой, кину я бук на яму (обробка Ю.Касаткіна)
12. Лісова пісня (О.Зуєв - А.Навроцький)
13. Та й орав мужик край дороги (народна пісня)
14. Співайте разом з нами (народна пісня)
Продолжительность: 00:37:28
Руководитель Александр Зуєв
Солисты: Валентина Купріна (4, 5, 7), Валерій Вітер (10, 13)
На украинском языке
Оцифровал vov4ik69
Носитель: Vinyl LP
Год выхода: 1972
Издатель: Мелодия
№ по каталогу: 33СМ 03069-70
Формат: MP3 320 kbps
Размер файла: 91.6 Мб
All right... Thanks for posting this beauty album... by purpose, i`m afraid you forget the track #12 or may be this album have only 14 tracks. Thanks again!.
ОтветитьУдалитьСпасибо Вам за тёплые слова и высокую оценку, которую Вы давали моему блогу в других Ваших комментариях!
УдалитьВ этом альбоме всего 14 треков, я ошибся при нумерации, теперь исправил
http://www.discogs.com/Кобза-Кобза/release/2398548
Спасибо, что указали на ошибку :)